Birbilen Hukuk Bürosu

Tahılpazarı Mah. Adnan Menderes Bulv. Emel İş Hanı No:15 D:12, 07070 Muratpaşa
Posted on 13 Aralık 2020 / 34
Birbilen Hukuk Bürosu
Sektör : Hukuk
İlçe : Muratpaşa
Telefon : 02422441047

Birbilen hukuk bürosu, ülkemizde alınan tüm önlemlere rağmen, maalesef hala pek çok iş kazaları gerçekleşmektedir. Meydana gelen iş kazası, çoğu zaman işçinin ölümü, yaralanması, sakat kalması gibi oldukça üzücü durumlar ortaya çıkmaktadır. Bununla beraber, mağdur olan işçilerin yada vefat eden işçinin desteği, yakınlarının tazminat hakları doğmaktadır.

Birbilen Hukuk Bürosu

Antalya’da bulunan iş kazasından kaynaklanan ceza davalarının takibi, iş kazası sebebiyle açılacak maddi-manevi tazminat davaları kapsamaktadır. Hukuki uyuşmazlıkların çözümü ve davaların takibi, gerek tecrübesi ile söz konusu davalarda tazminat ve alacak hesaplamalarına dair alınan; bilir kişilik eğitimleri ile Antalya iş kazası avukatı olarak, iş kazasına maruz kalan işçilere profesyonel anlamda hukuki destek vermektedir.

İş Kazası Kabul Edilen Haller Nelerdir?

Birbilen Hukuk Bürosu; Antalya iş kazası avukatının öncelikle meydana gelen olayın iş kazası kapsamında değerlendirilip, değerlendirilmeyeceği hususunu açıklığa kavuşturması gerekmektedir. En genel anlamda işçi tarafından işin yapılması esnasında meydana gelen tüm kazaların iş kazası kategorisinde değerlendirilmelidir. Bununla beraber;

  • İşverenin çalışanını bir yere araçla göndermesi sırasında meydana gelen trafik kazaları,
  • Çocuğunu emziren kadın çalışanın bu sırada başına gelen her türlü kaza,
  • İşçinin işveren tarafından kendi görev alanı dışında bir yere gönderilmesi ve burada maruz kaldığı; her türlü kaza iş kazası kapsamında değerlendirilir.

Yukarıda belirtilen durumlar sadece örnek olarak verilmiş olup, iş kazaları sadece yukarıda sayılan durumlardan ibaret değildir.

Reviews
There are no reviews yet, why not be the first?
Leave a review
Kalite: Güven: Hizmet: