Azizoğlu Dış Cephe Mantolama

Güzeloba Mahallesi Havaalanı Caddesi No: 4 Muratpaşa Antalya
Yayınlanan 10 Mart 2018 / 1591
Azizoğlu Dış Cephe Mantolama
Sektör : İnşaat
İlçe : Muratpaşa
Sektör : İnşaat
İlçe : Muratpaşa

Azizoğlu dış cephe mantolama ve dış cephe boya uygulamalarında dayanıklı ünlü markaların ürünleri ve zamanında; işçilik hizmeti ile yapıların ısı yalıtım sistemlerini ve dış görünümlerini değiştiriyoruz. Yapı sektöründe yüklenici ve alt yüklenici olarak hizmet veren; Azizoğlu yapı müşterilerin isteklerini ön plana alan ve güvene dayalı bir çalışma prensibiyle yoluna devam etmektedir. Yenilikçi çözümler ve inşaat sektöründe güçlü alt yapısıyla müşterilere güven ve kaliteli hizmet vermektedir.

Azizoğlu Dış Cephe Mantolama & Dış Cephe Boya

Azizoğlu dış cephe mantolama uygulamaları yıllar öncesinde Avrupa ülkelerinde standartlarla çerçevelenmiş ve enerji tasarrufu amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemize maalesef gecikmeli gelen bu tasarruf sistemi sebebi ile enerji satan bir ülke iken; dışarıdan enerji alan bir ülke konumuna gelmiş bulunmaktayız. Dünya üzerindeki kaynakların hızla tüketildiği düşünüldüğünde tasarruf tedbirlerimizi almak için daha fazla gecikmemek gerektiği açıkça görülmektedir.

Yapılarımızda ısınma ve serinleme amaçlı kullandığımız kombi, kalorifer, klima ve benzeri cihazların sarf ettikleri enerji; Azizoğlu dış cephe mantolama uygulamaları ile %50 azaltılabilmektedir. Eğer binalarımızın temel ve çatılarında da mantolama yapılmışsa bu oran %60’lara kadar çıkacaktır. Bu kadar önemli bir tasarrufun sadece kendi bütçelerimize değil ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlayacağı unutulmamalıdır. Binalarda ısı kayıpları kolon ve kirişlerden kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle iç duvarlarda yapılacak mantolama tatbikatları asla sonsuz ömürlü olamayacaktır. Dış cephede ve bina duvarlarının da tamamını kaplama yapmadıktan sonra mantolama sistemlerinde tatmin edici sonuçlar alınamaz. Sistemin ana prensibi hiçbir aralık kalmayacak şekilde yapının dışarıdan ısı yalıtım levhaları ile kaplanmasıdır.

Kolonlar, kirişler, duvarlar, pencere merkezleri, çıkma altları bir bütün olarak mantolanmalı ve yapının tamamı koruma altına alınmalıdır. Doğru bir şekilde azizoğlu dış cephe kaplama sistemleri ile kaplanan bir binanın korozyon problemini bir daha yaşamayacağını; yaşının sabitleneceğini ve mantolama uygulamalarının bina ömrü kadar hizmet verebileceğini unutmamak gerekmektedir. Yapılarda mantolama uygulaması ısınma için kullanılan enerjiden tasarruf edilerek gaz; kurum ve toz emisyonunu azaltıp çevre için doğrudan bir kazanç sağlar.

Duvar, ısı köprüleri, zemin ve tavan yüzey sıcaklıklarının iç konfora olduğu kadar yapı kabuğu üzerinde de önemli etkileri vardır. Yeterli yalıtım yaşam kalitesine katkıda bulunur ve bina dokusunun korunmasına yardımcı olmaktadır.

İncelemeler
Henüz yorum yok, neden ilk siz olmayasınız?
İnceleme bırak
Kalite: Güven: Hizmet: